Youtube Kısıtlı Mod Kapatılmıyor? Çözümü

Merhaba arkadaşlar Youtube’a giriyorsunuz ve karşınızda ”Bu video kısıtlıdır. Bir Google Apps hesabıyla oturum açmayı deneyin.” hatası mı alıyorsunuz? Sinir oldunuz nereden çıktı bu sorun diye düşünüyorsunuz. Hatta kurumsal bir firmada çalışıyorsanız bu cümlenin altında yazan ”Kısıtlı Mod, ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi.” yazısını gördükten sonra Bilgi İşlem birimi size bunu bilerek yaptığını bile düşünüyor olabilirsiniz.

Gerçi bilgi işlem bunu yapıyor olabilir ama büyük bir olasılıkla suçlu onlar değil, yazılmayın boşuna bilgi işlem birimine. Neyse klasik giriş geyiğini bitirelim ve Youtube kısıtlı mod sorunun ne olduğunu ve aslında burada olma sebebiniz olan youtube kısıtlı mod sorunun çözümüne bakalım.

Youtube kısıtlı mod olayını şu şekilde açıklamış; bilgisayarlarda ve mobil sitelerde kullanılabilen, görmek istemediğiniz veya diğer aile bireylerinin YouTube’un keyfini çıkarırken karşılaşmasını istemediğiniz olası sakıncalı içeriklerin filtrelenmesine yardımcı olan dahili bir ayardır. Bu özelliği YouTube’un ebeveyn denetimi ayarı gibi düşünebilirsiniz. Kısıtlı Mod; kütüphane, üniversite ve diğer kamu kuruluşlarındaki bilgisayarlarda sistem yöneticisi tarafından etkinleştirilmiş olabilir. Genel kullanıma açık bir bilgisayar kullanıyorsanız ve Kısıtlı Modu devre dışı bırakamıyorsanız sistem yöneticinize başvurun.

Bakın gördüğünüz gibi youtube’da bilgi işlemden sebep olabilir izlenimi veriyor, 🙂

Neyse youtube kısıtlı mod’u kapatma çözümü basit. Aslında birden çok çözümü var.

  • DNS değişikliği yapabilirsiniz. Dns değişikliği nasıl yapılır bilmiyorsanız maalesef onunla ilgili bir yazmadım bu sebeple başka bir sayfama bu konu ile ilgili link veremeyeceğim ama BURAYA TIKLAYARAK RESİMLİ anlatımı bulmanız mümkün..
  • VPN kullanabilirsiniz, bu konu ile ilgilide bir yazım yok 🙂 ama BURADAN ÜCRETSİZ VPN veren bir çok siteye erişebilirsiniz

Ve işte youtube kısıtlı mod kapatmanın en kolay yolu; 

YouTube hesabının otururmunu kapatmak (Eğer kapatamıyorsanız tarayıcıyı sıfırlayarak oturumu kapabilirsiniz) Tarayıcı sıfırlamayı bilmiyorsanız Buradan yardım alabilirsiniz.

YouTube hesabına giriş yapılmamış bir tarayıcı kullanmak. Ben size Opera kullanmanızı tavsiye ederim. Opera browser’ı buradan indirebilirsiniz.

Bence DNS değiştirmek daha kolay ve daha kalıcı bir çözüm 🙂 kendinize iyi bakın Saygılarımla….