Merhaba arkadaşlar; bugün size Xbox One Güncellemesi Geliyor hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Xbox One

Xbox One

Yeni güncelleme de Microsoft’un OneCore Windows platformunu kullanıyor ve konsola iki büyük özellik getiriyor. Bir tanesi uzun zamandır beklenen Cortana entegrasyonu ve oyun konsolu için uygulama desteği. Bu özelliğin geçen sene gelmesi bekleniyordu ancak Cortana eklentisi bir süreliğine ertelenmişti. Cortana konsolun bütün ses kontrolünü sağlayabilecek. Uygulama başlatabilecek ve arayüz içerisinde gezinti yapabilecek.

Cortana’ya Yeni Özellikler

Cortana bu sefer kompleks senaryoları takip edebilecek örnek olarak arkadaşınız online olduğunda otomatik olarak partiye almasını istediğinizde bunu yapabiliyor. Ancak dil konusunda hala bir ilerleme yok. Cortana hala sadece İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca destekliyor ve servis ilk olarak bu ülkelere gelecek. Bu güncelleme ile beraber Windows bilgisayarlarda, Windows Phone’da ve bazı Android telefonlarda olan Hey Cortana özelliği de Xbox One’a gelecek. Aynı ortamda bulunan Windows Phone, Windows PC ve Xbox‘ta Hey Cortana özelliği kullanılmak istendiğinde varsayılan olarak bir tek konsolda bulunan Cortana aktif hale gelecek.

Konsollara gelecek olan bir diğer özellik olan uygulama desteğinde Xbox Store ve Windows Store birleştirilecek. Ayrıca Universal Windows Platform destekli uygulamalarda konsollarda kullanılabilir olacak.  Oyun konsolunda uygulama arama, keşfetme ve son kullanıcı yorumlarına göre filtreleme özellikleri daha gelişmiş olacak. Windows Store üzerinden de oyun paketleri, ek paketler ve özel içerikler satın alınabilir olacak. Sosyal medya platformlarının ekleneceği güncellemede Facebook arkadaşlarını oyuna davet etme ve oyun içi video paylaşımı da gelecek yenilikler arasında yer alıyor.

8 June 2016 | 11:49 am tarihli Xbox One Güncellemesi Geliyor başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim.