Virtualvisit.cn ve Gotop kullanımı

Merhaba arkadaşlar, uzun süre önce çok kullanılan ama google’ın kendini geliştirmesiyle yaklaşık 1-1,5 yıl kapalı kalan virtualvisit  firması tekrardan yayına girmiş. Bende virtualvisit  firmasının virtualvisit.cn sayfasından indireceğiniz programı hakkında bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle Virtualvisit.cn buradan ilgili sayfaya giriş yapınız….

virtualvisit-nasil-kullanilir

virtualvisit-nasil-kullanilir

Nedir bu gotop programı ilk önce biraz ondan bahsedeyim, bu program web sitenize ziyaretçi göndererek sitenizin PR derecesini yükseltmenize yardımcı oluyor. Bu ziyaretçileride hangi anahtar kelime’yi aratarak sayfanıza geleceğine siz karar veriyorsunuz. Bu kadar anlatıldığında çok süper bir program gibi gözüksede, google tarafında siteniz bir daha listelememek üzere silinmeside olası…

Ben bu programı 4-5 yıl önce test etmiştim, baya baya işe yarıyordu o zamanlar hatta boş bir siteyi PR3 seviyesine kadar çıkarmıştım. Sonra adsense yüklü bir sitede nasıl tepki vereceğini merak etmiş ve adsense’ten günde 10-15 TL kazanmaya başlamıştım. Tabii sonu hüsran oldu 🙂 hesabım bir daha açılmamak üzere kapatıldı.

Tabii o zamanlar bu firma Çin ve Malezya ağırlıklı müşterileri olduğundan ziyaretçilerinizde daha çok Çin’den oluyordu, Türkçe içerikli bir siteye bu kadar çok Çin’linin girmeside doğal olarak google’ın gözünden kaçmadı. Şimdi ise dünyanın bir çok yerinden üyesi olan firma aynı zamanda ziyaretçi sınırlaması getirmiş. Böylelikle en azından kendi dilinizde ziyaretçileri seçebiliyorsunuz. Tabii Türkiye bu programı kullanan sayılı kullanıcı olduğundan sadece Türkiye seçmeniz durumunda bu program pek işe yaramayacaktır.

virtualvisit.cn sitesine giriş yaptığınızda kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra, ”Sites/Add Url” bölümüne giriş yapıyorsunuz.  Ve o bölümü aşağıdaki resimde olduğu gibi dolduruyorsunuz. Tabii Website yazan yere kendi sitenizin adını yazacaksınız. 🙂 alttaki satırlara ise;

virtualvisit-cn-arda-beyaz

1. Satır google arama motorunda ‘‘virtualvisit.cn ve gotop kullanimi’‘ aramasını yaptım, bu aramada sitem kaçıncı sayfada çıkıyorsa o sayfaya kadar ilerledim ve o sayfanın adres çubuğunda yazan linki kopyalayıp 1. Satıra ekledim.  100 ziyaretçinin 30 tanesi bu linkten sayfama giriş yapsın dedim.

Bu şekilde program google’a girecek ve ”virtualvisit.cn ve gotop kullanimi” aramasını yapacak, sonra benim bulunduğum google sayfasına kadar ilerleyecek ve benim sayfamın linki gözüktüğünde sayfaya girecek. Ortalama 20-40 sn sayfada gezecek ve 2. satırdaki komutu uygulayacak.

2. satırda ise bing arama motoruna girip, ”arda beyaz yapıkredi” aramasını yaptım, sonrasında yine çıktığım sayfanın adres çubuğunda yazan linkini kopyalayıp yapıştırdım.

3. sırada yahoo’ya giriş yaptım ve bir sayfa ekledim. Siz arama motorlarını çoğaltabilirsiniz.

Bu işlemden sonra, Download bölümüne giriş yapıp ”gotop” programını indiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi girip ”LANDİNG” butonuna tıklıyoruz.

gotop-ardabeyaz

gotop-ardabeyaz

 

Program bu şekilde çalışmakta olup gün içerisinde kazandığınız puanları ”Today Points” bölümünden görebilirsiniz.

Not : Bu programı önceden test etmiştim ve işe yarıyordu. Adsense olan sitede kesinlikle kullanmayınız. Sitenize gelen ziyaretçiler genelde yurt dışı menşei olduğu için, mümkünse içinde yabancı terimlerin bulunduğu bir içerik hazırlayıp, arama motorlarında indexlendikten sonra o içerikten ziyatçi getiriniz.
Son Not : Önemli bir konuya dikkat etmenizi istiyorum; gotop programı arka planda çalıştığından bazen  trojenli siteleri ziyaret etmektedir. Bu sebeple virüs programınız kesinlikle açık olmalıdır. Programda virüs yok sadece arka planda girdiği sitelerde bazen trojen olabiliyor, herhangi bir ücretsiz virüs programını olması kafidir………