Merhaba arkadaşlar, pek fazla oyun oynamadığım için, oyunları yükleme esnasında karşılaşılan sorunlarla ilgili pek fazla çözüm paylaşamıyorum. Ama bir kardeşim GTA 5 oynunu yüklerken aldığı bir hata ile ilgili bana mail atmış bende olası sorunları sizinle paylaşmak istedim.

UVD Information Amdkmdag Hatası adından da anlaşılabileceği gibi AMD ekran kartı olan pc/notebook’larda karşılaşabileceğiniz bir sorundur. Aslında ekran kartı driver’ınız güncel olsa bile butür sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

UVD Information Amdkmdag Hatası özellikle GTA 5 oyununu oynamak isteyen arkadaşlarımızın aldığı bir hatadır. Hata kodu : 62464. Bu sorun için AMD firması bir ek güncelleme çıkarmış olup, bu sorunu sadece bu güncelleme ile aşamayabilir siniz 🙂

İlk önce bu güncelleme AMD’nin sayfasına gidip. ( Buradan ) işletim sisteminizin sürümüne göre GTA 5 ek driver’ı indirip denemenizi tavsiye ederim. Bu hatayı alıyorsanız çok büyük olasılıkla Windows 7 64 Bit kullanıyorsunuzdur.

Sorununuz çözüldüyse ne ala. Çözülmediyse ikinci aşağıdakileri denemenizi tavsiye ederim.

İlk önce İOBİT firmasının Driver Booster diye bir programı var onu indirin.  ( 90 gün deneme sürümü vardır. ) Tüm driver’larınızı güncelleyin. Sonra yine aynı firmanın Advanced SystemCare diye bir programı var, onu yükleyin sonra programı kaldırın 🙂 kaldırma ekranı karşınıza çıktığında size 60 gün bedava yapalım mı diye soracak, 60 gün onuda bedava aldıktan sonra programı açın ve tüm taramaları yapın, en son sistem en yenile diye bir bölüm var onuda yapın.

Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarını kapatıp açın. Çok büyük olasılıkla UVD Information Amdkmdag Hatasından kurtulmuş olacaksınız.