16847260

Merhaba arkadaşlar; bugün size PlayStation Neo ne zaman tanıtılacak? hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

PlayStation Neo

PlayStation Neo

Sony’nin yeni PlayStation modelini tanıtacağı tarih netleşti.

E3’teki konferansta yeni PlayStation modeli PS Neo’yu tanıtması beklenen Sony’nin lansman saati belli oldu.

13 Haziran 2016’da gerçekleşecek lansman yerel saatle 17.30’da başlayacak (TSİ 3.30)

Peki yeni PS modelinde karşımıza hangi özellikler çıkabilir.

4K oyunlar: Oyun bilgisayarları oyunları 4K çözünürlükte çalıştırabiliyor. PS4 ve Xbox One ise en yüksek çözünürlük olarak Full HD’yi destekliyor. Bu yüzden yeni PS için bir sonraki adım, 4K oyunlar olmalı.

Ultra HD Blu-ray sürücüsü: Araştırmalar, oyun tutkunlarının halen kutulu oyun satın aldığını gösteriyor. Bu yüzden yeni PS’nin optik bir sürücüyle gelmesini bekleyebiliriz. Umudumuz, konsolun 4K videonun önünü açan bir Ultra-HD Blu-ray sürücüsüyle gelmesi.

Hepsi bir arada konsol: Sony, yeni cihazı TV izlemeye, DLNA akışı yapmaya izin veren komple bir medya cihazına dönüştürebilir.

İnternetten oyun akışı: Gelecekte oyunları kendi cihazlarımız üzerinde değil, uzaktaki güçlü bilgisayarlar üzerinde çalıştırıp, video akışı üzerinden oynama ihtimalimiz var. Bunun yeni cihazda ne kadar gerçeğe dönüşeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Sanal gerçeklik (VR) desteği: Şu anki en büyük oyun trendi, sanal gerçeklik. Sony’nin VR gözlükleri PlayStation VR, muhtemelen yeni konsol ile de çalışacak. Gelişen donanım desteği, bizi PS4’tekinden daha iyi sanal dünyalara sokabilir.

7 June 2016 | 8:51 am tarihli PlayStation Neo ne zaman tanıtılacak? başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim.