samsung-dan-yeni-odeme-sistemi-7115720.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size Samsung’dan Yeni Ödeme Sistemi hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Samsung’dan Yeni Ödeme Sistemi

 

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden biri olan Samsung, bildiğiniz üzere aynı zamanda mobil ödeme sistemi olan Samsung Pay’in de geliştiricisi. Apple Pay karşısında büyük bir başarı elde eden ve rakabet açısından büyük önem arz eden firmanın bu mobil yöntemi, şimdilerde ABD ve Birleşik Krallık gibi bölgelerde kullanılabilir durumda. Nitekim sistemini daha fazla ülkede aktif hale getirmek için son sürat çalışmalarına devam etmekte olan firma, şimdilerde ise daha farklı bir mobil ödeme sistemi üzerinde çalıştığı iddiası ile gündemde. Zira şirket cephesinden gelen yeni bilgilere göre daha küçük çaplı bir ödeme yöntemi yolda. Hatta sistemin Mini Pay olarak dahi adlandırılabileceği konuşuluyor.

Değişim Beraberinde Geliyor

Şu anda hali hazırda firma tarafından geliştirilen mobil ödeme yöntemi, yine sadece firma tarafından üretilen telefonlarda kullanılabiliyor. Buna farklı bir çözüm getirmek isteyen şirket, iddialara göre hem Android hem de iOS işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlarda kullanılmak üzere küçük çaplı bir yeni sistem geliştiriyor. Firmaya ait olmayan cihazlarda dahi bu sistem kullanılabilecek.

Android 6.0 Desteği ile Beraber Gelecek

Ortaya çıkan bilgilere göre Mini Pay adını alacağı söylenen yeni sistemin beraberinde Android 6.0 işletim sistemi desteği ile geleceği belirtiliyor. Bununla beraber haziran ayında yayımlanması beklenen mobil ödeme yönteminin iOS 8 cihazlarını da dekleyeceği ortaya çıktı. Ayrıca ilk aşamada sadece iOS 8 ve Android 6.0 sistemlerini kullanan cihazlar bahsi geçen yeni ödeme yöntemini kullanabilecekler.