panasonic-ten-sasirtan-karar-7125795.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size Panasonic’ten Şaşırtan Karar hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Panasonic’ten Şaşırtan Karar

 

Birçok alanda faaliyet gösteren ve geliştirdiği ürünleri ile beraber beğeni kazanan Japonya merkezli teknoloji devi Panasonic, özellikle televizyon konusunda farklı bir plan uygulayacağını resmi olarak açıklamış bulunmakta. Japonya’da genel anlamda Sharp’tan ayrılan ve daha çok tek başına faaliyetlerini yürüten firma, yapmış olduğu resmi açıklama ile birlikte televizyon üretim tesislerini kapatacağını bildirdi. Japonya’da yer alan tesislerin bir bölümü önümüzdeki eylül ayı itibariyle tamamen kapanmış olacak. Aslına bakarsak şirketin TV paneli üretimini durduracağından bahsedebiliriz. Zira bu yönde bir açıklama söz konusu

Payı Diğer Üreticilere Bırakabilir

Şu anda Asya pazarında LG ve Sharp gibi şirketlerin TV paneli üretimi gibi konularda epey büyük bir yol kat ettiği ve pek çok şirket için üretim gerçekleştirdiği bir gerçek. Panasonic ise bu yönde üretim faaliyetlerini durdurarak aslında daha çok kendi planlarına odaklanmış olacak. Zira başkasına üretim yapmaktansa kendi stratejisini izleyecek olan şirket, bu sayede daha dikkat çekici projelere imza atabilecek.

Üretim ve Satış Devam Edecek

Firma cephesinden gelen resmi açıklamada, şirketin kendi işlemlerine devam edeceği ve arka plan teknolojilerini üretmeye devam edeceği bildirildi. Üçüncü parti paneller ile bir nevi daha farklı bir yol izleyecek olan şirketin ilerleyen dönemlerde farklı bir plan ile karşımıza çıkması da bekleniyor. Bu konuda açıkçası şirketin daha değişik bir strateji izlemesi mümkün gözükmekte.