Nokia Lumia 1520 Müzik çalarken veya oyun oynarken ses çıkmama sorunu yaşıyorsanız bu makale tam sizin için yazılmış demektedir. Aşağıdaki adımları tek tek takip ederek bu sorunu çözebilirsiniz. Nokia Lumia 1520 Müzik çalarken veya oyun oynarken ses çıkmaya başlarsa bir dua etseniz yeterli 🙂

Nokia Lumia 1520 Oyun oynarken ses çıkmıyorsa, yapmanız gerekenler;

  1. Telefonunuzu Açma/kapama ve Ses seviyesi azaltma tuşlarını telefon titreyene dek aynı anda basılı tutarak yeniden başlatın. Tuşları serbest bırakın; telefon yeniden başlatılacaktır.
  2. Bu işlemden sonra, telefonda ses düzeyini yeniden ayarlamanız gerekebilir. En rahat ses seviyesini elde etmek için ses seviyesi tuşlarını kullanın.
  3. Mümkünse kablolu kulaklığı deneyin.

Nokia Lumia 1520 Müzik dinlerken  ses çıkmıyorsa en yeni yazılımı kullanıp kullanmadığınızdan emin olun

Çoğu sorun telefon yazılımınızı güncelleyerek çözülebilir, aynı zamanda yeni özellikler ve iyileştirilmiş performansa sahip olursunuz. Telefonunuz Şebeke üzerinden (OTA) güncellemeleri destekler ve güncelleme için kablo veya bilgisayar kullanmanız gerekmez, telefonunuzu kullanarak güncellemeyi indirip yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda ayarlarınız, uygulamalarınız, fotoğraflarınız ve metin mesajlarınız aynı şekilde kalır.

Adım 1.Telefonunuz için bir güncelleme sunulduğunda bildirim alırsınız. Güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için, Ayarlar > Telefon Güncellemesi seçeneklerine dokunabilirsiniz.

  • İpucu! İletişim ücreti ödememek için güncellemeyi indirirken mobil veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısını kullanın. Güncellemeyi başlatmadan önce, telefonunuzda yeterli pil gücü (en az %50) olduğundan emin olun veya şarj cihazını takın. Telefonunuzda güncelleme için yeterli alan bırakmanız da gerekebilir (1,5 GB boş telefon alanı önerilir). Kullanılabilir belleği kontrol etmek için, Ayarlar >Akıllı Depolama (kapasite kontrolü) seçeneklerine dokunun.

Adım 2.Güncellemeleri görmek ve yüklemek için bildirim mesajına dokunun, ardından da telefonunuzda görüntülenen yönergeleri uygulayın. Güncellemeyi hemen yükleyebilir veya güncellemeyi daha uygun bir zamana erteleyebilirsiniz.

Adım 3. Güncelleme yaklaşık 15-30 dakika sürer ancak büyük bir güncelleme telefon modelinize bağlı olarak 2 saat kadar sürebilir. Güncelleme yüklenirken telefonunuzu kullanamazsınız. Tüm güncelleme sorularını izleyin ve güncelleme sırasında telefonunuz birkaç kez yeniden başlarsa endişelenmeyin, bu normaldir.

Telefonunuzun yeni özelliklerinin tamamen etkinleşebilmesi için Mağazadan ek güncellemeler gerekebilir. Yazılım güncellemesinden hemen sonra uygulama güncelleme bildirimi Mağazadan gelir.