Nokia Lumia 1520 karşı tarafın sesini duyamama sorunu çözümü; 

Aşağıdakileri deneyin

 1. Bir arama yanıtlayın ve telefonun sağ tarafında bulunan ses düğmelerine basarak sesi açın.
 2. Uyumlu, kablolu bir kulaklık takın. Kulaklıklar çalışıyorsa, dahili kulaklıklarda sorun çözmeye devam etmek için kulaklıkları çıkartın.
 3. Telefonu hoparlör moduna getirin ve yeniden test edin.
 4. Sorun devam ederse, telefonunuzu kapatıp açın. Bu işlemden sonra, telefonda ses düzeyini yeniden ayarlamanız gerekebilir.

 

Nokia Lumia 1520 Ses sorunu

Nokia Lumia 1520 Ses sorunu

 

Nokia Lumia 1520 Yazılım güncelleme sebepli sorunlar;

Çoğu sorun telefon yazılımınızı güncelleyerek çözülebilir, aynı zamanda yeni özellikler ve iyileştirilmiş performansa sahip olursunuz. Telefonunuz Şebeke üzerinden (OTA) güncellemeleri destekler ve güncelleme için kablo veya bilgisayar kullanmanız gerekmez, telefonunuzu kullanarak güncellemeyi indirip yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda ayarlarınız, uygulamalarınız, fotoğraflarınız ve metin mesajlarınız aynı şekilde kalır.

Adım 1.Telefonunuz için bir güncelleme sunulduğunda bildirim alırsınız. Güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için, Ayarlar > Telefon Güncellemesi seçeneklerine dokunabilirsiniz.

 • İpucu! İletişim ücreti ödememek için güncellemeyi indirirken mobil veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısını kullanın. Güncellemeyi başlatmadan önce, telefonunuzda yeterli pil gücü (en az %50) olduğundan emin olun veya şarj cihazını takın. Telefonunuzda güncelleme için yeterli alan bırakmanız da gerekebilir (1,5 GB boş telefon alanı önerilir). Kullanılabilir belleği kontrol etmek için, Ayarlar >Akıllı Depolama (kapasite kontrolü) seçeneklerine dokunun.

Adım 2.Güncellemeleri görmek ve yüklemek için bildirim mesajına dokunun, ardından da telefonunuzda görüntülenen yönergeleri uygulayın. Güncellemeyi hemen yükleyebilir veya güncellemeyi daha uygun bir zamana erteleyebilirsiniz.

Adım 3. Güncelleme yaklaşık 15-30 dakika sürer ancak büyük bir güncelleme telefon modelinize bağlı olarak 2 saat kadar sürebilir. Güncelleme yüklenirken telefonunuzu kullanamazsınız. Tüm güncelleme sorularını izleyin ve güncelleme sırasında telefonunuz birkaç kez yeniden başlarsa endişelenmeyin, bu normaldir.

Telefonunuzun yeni özelliklerinin tamamen etkinleşebilmesi için Mağazadan ek güncellemeler gerekebilir. Yazılım güncellemesinden hemen sonra uygulama güncelleme bildirimi Mağazadan gelir.

Nokia Lumia 1520 Yazılım Kurtarma aracımızı deneyin

Telefonunuzda yazılımla veya yazılım güncellemeyle ilgili sorun varsa Lumia Software Recovery Tool ile telefonunuzun yazılımını evden sıfırlayabilir ve kurtarabilirsiniz. Windows Phone 8 yüklü modellerde telefonunuz yanıt vermediğinde, takıldığında veya açılmadığında da Lumia Software Recovery Tool kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınız için ön gereksinimler:

 • Microsoft Windows 7 ya da sonrası.
 • Telefonunuzu bilgisayara bağlamak için USB kablosu.
 • Minimum 4 GB boş depolama alanı.

Desteklenen telefonlar:

 • Lumia telefonlar
 • USB arayüzü olan Asha ve 40 Serisi telefonlar
 • USB arayüzü olan 30+ Serisi telefonlar
 • Nokia X2 platformu telefonlar:
 • Symbian telefonlar

1. AdımLumia Yazılım Kurtarma Aracını bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Mümkünse telefonunuzun şarjının tamamen dolu olmasını sağlayın.

2. Adım. Lumia Software Recovery Tool’u başlatın ve telefonunuzu uyumlu bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Sorulması durumunda telefonunuzda doğru USB modunu seçin: Nokia Suite veya Modem.

 • Not! Lumia Software Recovery Tool kullandığınızda telefonunuzdaki tüm kişisel veriler silinir. Mümkünse kuruluma başlamadan önce telefon içeriğini yedekleyin.

3. Adım Araçta verilen yönergeleri izleyin. Telefon yazılımınızın en son sürümü yüklenir ve telefonunuz fabrika ayarlarına geri döner. Bu işlem internet bağlantınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir ve kurulum sırasında telefonunuzu kullanamazsınız.

Telefonunuz açılmıyorsa veya takıldıysa, telefonunuzu “Telefonum açılmıyor veya yanıt vermiyor seçeneği” ile de kurtarabilirsiniz (yalnızca Windows Phone 8 yüklü modellerde kullanılabilir).