Nokia Lumia 1520 Aradığım kişi sesimi duymuyor sorununu yaşamaktasanız, size aradığınız kişiye neden sesinizin gitmediğine dair bir takım ipuçları paylaşmak isterim. Bu sorunu düzeltmek için yapmanız gereken işlemleri adım adım anlatmaya çalıştım.

Nokia Lumia 1520 Sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa; aşağıdakileri işlemleri deneyebilirsiniz…

1. Mikrofonunuzu susturmadığınızı kontrol edin.

2. Ortamda herhangi bir gürültü varsa daha sessiz bir yere geçin.

3. Sorunun gelen veya yapılan aramada belirli bir telefon numarasına özgü olup olmadığını kontrol edin.

4. Mikrofon bulunan uyumlu bir kablolu kulaklık bağlayın. Kulaklık çalışıyorsa, dahili mikrofonlarda sorun çözmeye devam etmek için kulaklığı çıkarın.

5. Telefonunuzu yeniden başlatın ve sesin çalışıp çalışmadığını test edin ve şu seçeneklerden birini belirleyin:

  • Seçenek 1 – Yeni bir sesli not kaydedin, BaşlatMesajlar > Yeni (+) > Ekle öğesini seçin ve kaydı başlatmak için sesli not öğesine dokunun. Tamam öğesine dokunun ve kaydı oynatın. Kaydı duyabiliyorsanız sorun mikrofonda değildir.
  • Seçenek 2 – Skype test araması yaparak giden sesi test edin, Skype uygulamasını başlatın, kişi listenizde Skype Ses testi servisi(echo123) öğesini bulun ve ara öğesine dokunun.

6. Sorun devam ederse telefonunuzun mikrofonlarını bulun ve açıklıkların tıkanmadığından emin olun. Mikrofon açıklıklarını bulmak için telefonunuzun kullanım kılavuzuna bakın veya şu konuyu bulmak için çevrimiçi arama yapın: Telefonunuzun tuşlarını ve parçalarını keşfedin.

Nokia Lumia 1520 Sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa en son versiyon yazılımı kullanıp kullanmadığınızdan emin olmalısınız.

Çoğu sorun telefon yazılımınızı güncelleyerek çözülebilir, aynı zamanda yeni özellikler ve iyileştirilmiş performansa sahip olursunuz. Telefonunuz Şebeke üzerinden (OTA) güncellemeleri destekler ve güncelleme için kablo veya bilgisayar kullanmanız gerekmez, telefonunuzu kullanarak güncellemeyi indirip yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda ayarlarınız, uygulamalarınız, fotoğraflarınız ve metin mesajlarınız aynı şekilde kalır.

Adım 1.Telefonunuz için bir güncelleme sunulduğunda bildirim alırsınız. Güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için, Ayarlar > Telefon Güncellemesi seçeneklerine dokunabilirsiniz.

  • İpucu! İletişim ücreti ödememek için güncellemeyi indirirken mobil veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısını kullanın. Güncellemeyi başlatmadan önce, telefonunuzda yeterli pil gücü (en az %50) olduğundan emin olun veya şarj cihazını takın. Telefonunuzda güncelleme için yeterli alan bırakmanız da gerekebilir (1,5 GB boş telefon alanı önerilir). Kullanılabilir belleği kontrol etmek için, Ayarlar >Akıllı Depolama (kapasite kontrolü) seçeneklerine dokunun.

Adım 2.Güncellemeleri görmek ve yüklemek için bildirim mesajına dokunun, ardından da telefonunuzda görüntülenen yönergeleri uygulayın. Güncellemeyi hemen yükleyebilir veya güncellemeyi daha uygun bir zamana erteleyebilirsiniz.

Adım 3. Güncelleme yaklaşık 15-30 dakika sürer ancak büyük bir güncelleme telefon modelinize bağlı olarak 2 saat kadar sürebilir. Güncelleme yüklenirken telefonunuzu kullanamazsınız. Tüm güncelleme sorularını izleyin ve güncelleme sırasında telefonunuz birkaç kez yeniden başlarsa endişelenmeyin, bu normaldir.

Telefonunuzun yeni özelliklerinin tamamen etkinleşebilmesi için Mağazadan ek güncellemeler gerekebilir. Yazılım güncellemesinden hemen sonra uygulama güncelleme bildirimi Mağazadan gelir.