nintendo-nun-kult-oyunundan-surpriz-7115818.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size Nintendo’nun Kült Oyunundan Sürpriz hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Nintendo firması için en önemli pazar Japonya’dır. Japonya’da bir oyun beğenilmişse Nintendo için yeterlidir. Oyun aynı zamanda Avrupa olmak üzere dünyanın geri kalanı tarafından da beğenilirse bu Nintendo için bonus sayılır.

Önemli Bir İstisna Vardı 

Gerçekten de şirketin Japonya için yapılmamış nadir oyunlardan biri tanesi bir kült klasik olmuştu. O NES‘in unutulmayan oyunu StarTropics. Batı dünyası için bir Zelda klonu olan bu oyun Avrupa ve Kuzey Amerika için özel olarak geliştirildi. Tek kötü yanı ise 1990 yılında hemen hemen SNES ile birlikte çıktı. O yüzden çok az NES sahibi bu oyunu satın aldı. Bunun kötü olduğunu düşünüyorsanız oyunun devamı 1994 yılında çıktı. Tam da Nintendo 64 konsolunun söylentilerinin çıktığı sırada.

StarTropics tamamen Genyo Takeda’nın ellerine bırakılmış bir oyundu. Oyun C-Islands’da amcasını arayan Mike isimli genç bir adam hakkında. Amcasının verdiği yo-yo ile canavarlarla çarpışıyor. Virtual Console sayesinde StarTropics ve devam oyunu Wii U‘ya gelecek ancak Nintendo 3DS sahiplerine yok. Konu retro klasiklere geldiğinde firmanın ulaşılabilirliğe ne zaman önem vereceği bilinmiyor. Bu oyunları diğer platformlara çıkararak bir çok oyun severi etkilemek mümkün ama bu şirket tarafından pek tercih edilmiyor. Eğer WiiU sahibi iseniz StarTropics’i ve devam filmi Zoda’s Revenge: StarTropics II‘yi bugün indirebilirsiniz.