nba-chatbot-yayinladi-7138378.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size NBA Chatbot Yayınladı hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

NBA Chatbot Yayınladı

 

Duyuruyu Facebook’un mesajlaşma ürünleri başkan yardımcısı David Marcus Facebook üzerinden yaptığı durum güncellemesi ile yaptı. Chatbot ile konuşmak için direkt olarak m.me/NBA adresine gidebiliyorsunuz.

Her Seyden Haberdar Ediyor

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi’nin geniş bir hayran kitlesi var ancak bu botun ayrıca bir avantajı var çünkü Facebook chatbotların mesajlaşma uygulamasına ne kadar yararlı olduğunu tanıtabilmek için bu ilk örnekleri sürekli ön plana çıkarıyor. Daha önce CNN, Poncho ve Spring gibi chatbotların reklamları Facebook tarafından yapılmıştı. Bu bot kullanıcılara maçların önemli anlarını, özetlerini, play-offları ve herhangi bir takımın ya da oyuncunun son maç performansını gösterebiliyor. Bot videoları önünüze getiriyor ve siz izlemek istediğinizi seçip İzle tuşuna basıyorsunuz. Buradan sonra ise bot.nbaçcom tarafından alınmış sayfalara yönlendiriyorsunuz. Bot ayrıca istediğiniz maçlar başlayınca ya da bitince haber verebiliyor.

176 NBA’in botu şimdilik güzel ancak ona tam anlamıyla yardımcı oluyor diyemeyiz. Bu önemli değil çünkü çok fazlası Messenger’a gelecek. David Marcus geçtiğimiz ay yaptığı röportajda on yüzlerce botun Messenger’da yayınlanması amacıyla geliştiriciler tarafından geliştirildiğini söyledi. Geçtiğimiz Nisan ayında Facebook geliştiriciler için Bot Engine ve Send/Receive uygulama arayüzünü tanıtmıştı.