microsoft-mobil-bolumunu-kucultuyor-7101790.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size Microsoft Mobil Bölümünü Küçültüyor hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Microsoft Mobil Bölümünü Küçültüyor

 

Son yıllarda projeleri ile dikkat çeken ancak imza attığı başarılı ürünlerine rağmen işten çıkarmalar ile gündeme gelen Microsoft, bir kez daha bu tarz bir haber ile gündemde. En yeni işletim sistemi ile beğeni kazanan ve hali hazırda elde ettiği kullanıcı sayısı ile başarıyı kucaklayan yazılım, açıklanan bilgilere göre binlerce çalışanı ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Özellikle mobil alanda küçülmeye gideceği gözlemlenen firmanın özellikle bu alandaki çalışanlarını işten çıkardığı gözlemlenmekte.

Binlerce Çalışan Söz Konusu

Açıklanan bilgilere göre Microsoft, tam olarak 1850 çalışanı ile yollarını ayıracak. Bu çalışanlardan 1350’si Finlandiya bölgesinde bulunuyor. Mobil ürünler adına çalışmakta olduğu bilinen Finlandiya bölümünde yaşanan bu büyük ayrılık, firmanın geleceğe dair planlarını da az çok ortaya koymakta.

Yeni Telefonlar Etkilenecek mi?

Myersen tarafından ortaya çıkartılan bu işten çıkarma bilgileri yazılım devinin ilerleyen yıllarda nasıl bir yol izleyeceğini açıkçası merak etmemize yol açıyor. Zira yeni Windows Phone modelleri geliştirmesi beklenen şirketin aynı zamanda Surface Phone adındaki bir akıllı model üzerinde daha çalıştığı iddia ediliyordu. Bu işten çıkarmalar sonrasında projelerde nasıl bir yol izlenecek epey merak ediliyor. Eğer konu ile ilgili yeni bir bilgi paylaşılır ise haber etmiş olacağız, bizi takip etmeye devam edin.