Merhaba arkadaşlar;

Milli Eğitim Bakanlığı sistemine giriş yaptığınızda bazen Craxdrt Error Occured On hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata Milli Eğitim Bakanlığı sistemleri sebepli olup önerilen çözüm genelde belirli aralıklarla tekrar sisteme giriş yapmayı denemeniz yönündedir.

 

craxdrt error occured on

craxdrt error occured on

 

Craxdrt Error Occured On hatası ile ilgili olarak Milli Eğitim bakanlığının sitesinde yazan ifadeler aşağıdaki gibidir.

http://reporteokul.meb.gov.tr/crystalreportviewers115/ActiveXControls/CRSETUP.exe paketi ile yönetici olarak kurulum yapılır ise Activex yazılımı sorunsuz çalışmaktadır. Kurulum sonrası yine güvenlik uyarıları tarayıcıda belirebilir. Bu uyarılar da kabul edilmelidir. Bu işlemlerden sonra yine gösterici yazılım çalışmıyor ise bilgisayarım simgesinden c: sürücüsü seçilerek CRSETUP klasörüne geçilir. Gelen dosyalar içerisinde YUKLE isimli dosya bulunur. Farenin sağ tuşuna basılarak “Yönetici olarak çalıştır” seçeneği seçilerek yükleme yapılır.

craxdrt error occured on

craxdrt error occured on

Not: Rapor sisteminde “CRAXDRT Error Occured ….” gibi oluşan hataların bir kopyası M.E.B. Bilgi İşlem Grup Başkanlığı e-Okul sistem yöneticisine otomatik olarak ulaşmaktadır. Bu hatalar ilgili kişiler tarafından incelenip sorun giderilmektedir. Bu gibi hataların oluşumu durumunda tarayıcınızı tamamen kapatıp tekrar giriş yaparak raporu tekrar almayı deneyiniz. Aynı hata ile karşılaşmanız durumunda takip eden günlerde raporu almayı tekrar deneyiniz.