Merhaba arkadaşlar; bugün size İlginç Arttırılmış Gerçeklik Başlığı hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

İlginç Arttırılmış Gerçeklik Başlığ

İlginç Arttırılmış Gerçeklik Başlığı

Başlık savaş uçağı pilotlarının taktığı tarzda ki kasklara benzeyen ilginç bir şey. Dosyaya göre ürün yakınlarda piyasaya çıkan sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift’ten farklı değil. Ancak Oculus Rift gibi bir başlık kullandığınızda tamamen sanal bir dünyada yer alırken Magic Leap‘in tasarımında sizin dünyasına sanal görüntüler geliyor.

Büyük Yatırımlar 

Magic Leap aralarında Google’ın da bulunduğu bir çok yerden toplamda 4.5 milyar dolarlık bir yatırım aldı. Bu firmanın biraz anlaşılmaz patentleri bulunuyor. Bunların arasında arttırılmış ya da sanal gerçeklik için mikroprojektörler aracılığı ile dalga havuzuna görüntü yansıtma gibi ilginç ve kimsenin ne olduğunu bilmediği şeylerde yer alıyor. Şirketin CEO’su Rony Abovitz ise insan beyninin bir grafik işlemcisi gibi çalıştığını ve kendilerinin de bu sinyali kopyaladıklarını ve bunun dijital bir versiyonunu oluşturduklarını. Basitçe beyin yerine grafik işlemcisi koyduklarını dile getirdi.

Daha önce dijital ışık sinyali yaratmak için foton akışını kontrol eden, garip fotonik çiplerin küçük plastik panele ışı k atışı yaptığını görmüştük ancak Magic Leap çok daha farklı bir şey yapıyor. Ayrıca bu son tasarımın Magic Leap’in resmi başlığı olacağını bir garantisi yok ancak Rİft, HTV Vive ve PlayStation VR ile yarışabilecek bir şeylerin gelmesi güzel olur.

8 June 2016 | 11:50 am tarihli İlginç Arttırılmış Gerçeklik Başlığı başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim.