htc-den-nexus-ile-ilgili-yeni-karar-7101878.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size HTC’den Nexus İle İlgili Yeni Karar hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

HTC’den Nexus İle İlgili Yeni Karar

 

Akıllı telefon üreticileri arasında yer alan ve imza attığı akıllı modeller ile beraber beğeni toplayan HTC, her ne kadar son yıllarda düşük satış verileri elde ediyor olsa da yine de en iyi üretici firmalar arasında gösterilmekte. Nitekim daha önce Google ile anlaşma imzalayan ve bu bağlamda Nexus modelleri üreten deneyimli firma, aldığı yeni karar ile gündeme gelmiş bulunuyor. Zira bizzat CNET sitesine konuşan şirket, Nexus 9 modellerinin bundan böyle satılmayacağını ve bir nevi üretim bandının durdurulacağını açıklamış durumda.

Google Mağazasından Kaldırılmıştı

Geçtiğimiz ay yeni bir güncelleme yayımlayan Google, hali hazırda zaten Nexus 9 modelini kendi mağazası üzerinden kaldırmıştı. Satışa sadece HTC devam ederken şirketin bu yönde aldığı karar ile bir nevi kendisinin de satışları durduracağını açıklamış oldu. 2014 yılının ekim ayında 399 dolar fiyat etiketi ile görücüye çıkan tablet, bu kararlar sonrasında artık satılmayacak.

Yeni Ürünler Yolda

Google ile anlaşması devam eden firmanın şu sıralar Android N işletim sistemini kullanan iki yeni ürün üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Sailfish ve Marlin adlarını alan bu iki yeni ürünün tam olarak ne zaman duyurulacağı ise bilinmemekte. Eğer konu ile ilgili yeni bir gelişme yaşanır ise haber etmiş olacağız, bizi takip etmeye devam edin.