hololens-e-gelen-uygulamalar-7138350.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size HoloLens’e Gelen Uygulamalar hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

HoloLens’e Gelen Uygulamalar

 

Arttırılmış gerçeklik bünyesinde büyük bir potansiyel barındırıyor. Bu teknoloji ile evinizin salonunu büyük bir oyuna çevirebilirsiniz ve karakterlerinizin dünyayı gördüğü gibi  görebilirsiniz. Ancak  ilk olarak basit şeylerle başlamak gerekir ve bunu Microsoft‘tan daha iyi bilen olmadığı HoloLens için gelen uygulamalarla da bir kez daha kanıtlandı. Standart Outlook ya da takvim gözükse bile gördüğünüz her şey o an renderlanıp gözünüze ışınlanıyor.

Her şey Adım Adım

Microsoft görüntülere biraz heyecan katmak için Seattle ufkundan küçük maketleri çalışma masasına eklemiş. Diğer türlü uygulama masaüstü uygulamasının aynısı. Microsoft tarafından yayınlanan görüntülerde pencere tam boy görüntüleniyor ancak gerçek HoloLens‘in daha limitli bir alan derinliği bulunuyor. Yani büyük bir ihtimalle bütün uygulamaları tam olarak göremeyeceksiniz tabii uygulamayı tam boydan çıkarıp küçültmezseniz. HoloLens‘te çok güzel özellikler bulunuyor. Microsoft’un açıklamasına göre Outlook‘u ya da takvimi duvara asabiliyorsunuz ve bunların olduğu bölgeye baktığınızda etkileşime geçiyorsunuz.

Outlook Mail ve Takvim uygulamasının ilk uygulamalar olmasının bir sebebi var ve kendileri ilk Microsoft Windows 10 Universal Uygulamaları olarak geçiyor. Bu sayede mühendisler uygulamaları kolayca port edebiliyor çünkü arttırılmış gerçeklik gözlüğü de Windows 10 çalıştırıyor. Bu gözlükler inanılmaz bir potansiyel taşıyor ve bu teknoloji yaygınlaştığında yapabileceklerimiz düşünülemez olacak.