Merhaba arkadaşlar; bugün size Marshmallow Kullanım Oranı Üzdü hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Marshmallow Kullanım Oranı Üzdü

 

Google’ın Platform Versions sayfasında yayınladığı istatistiklere göre. Dört aylık sürede görülen %1‘lik kullanımdan sonra Android’in son sürümün %10‘u görebilmesi için bir dört ayın daha geçmesi gerekti.

Yavaş İlerleme 

İlk başta Android M %2.3’lük kullanım oranını ikiye katlayıp %4.6’ya getirerek Ice Cream Sandwich ve Gingerbread’i geride bıraktı. Bu güzel haberi arkasında daha zorlu ve uzun bir yol bekliyordu. Büyük bir ihtimalle en popüler sürüm olması için bir yıllık bir sürenin geçmesi gerekiyor. Android’in sürümlerinde genel de böyle bir problem baş göstermekte. Marshmallow’da bunlardan farklı olmayacak gibi duruyor. Kullanım oranlarında değişiklik olsa bile popülerlikte hala bir değişiklik yok. Lollipop en çok kullanılan sürüm arkasından ise KitKat geliyor. Jelly Bean üçüncü, Marshmallow dördüncü, Gingerbread beşinci, ICS altıncı ve son olarak Froyo sonuncu sırada yer alıyor. Bu sene sonuna kadar Android’in son sürümü belki üçüncü sıraya çıkabilir.

Google’ın yayınladığı rakamlara göre kullanım oranları beklendiği gibi değişiyor. Android 6.0 Ekim’den bu yana oranını %2.6’dan 10.1’e arttırdı. Android 5.0/5.1 Lollipop Kasım 2014’te çıktı ve 0.2 düşerek %35.4’e geriledi. Android 4.4 KitKat Ekim 2013’te kullanıma sunuldu şu anda kullanım oranı %31.6

 

8 June 2016 | 11:45 am tarihli Marshmallow Kullanım Oranı Üzdü başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim.