Merhaba arkadaşlar; google web master tools’a girip google gibi getir butonuna bastığımda aşağıda resmini paylaştığım Yönlendirildi hatası almaktaydım. Aslında bu sorunun ne olduğunu ve çokta önemli olmadığını biliyorum ama yinede aklına takılan arkadaşlar olur diye  çözümü paylaşmak istedim. Google web master tools’a girdiğinizde, google bot gibi getir butonuna bastığınızda sizde YÖNLENDİRİLDİ HATASI alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız durumunda sorununuz çözülecektir.

Google Gibi Getir – Yönlendirildi Sorunu ve Çözümü

 

Google Gibi Getir - Yönlendirildi Sorunu ve Çözümü

Google Gibi Getir – Yönlendirildi Sorunu ve Çözümü

 

Öncelikle google ‘a giriş yapın ve sitenizin google’da aratın. Sonra google üzerinden sitenize giriş yapın. Adres bar’da sitenizin www ile başlayıp başlamadığını kontrol edin. Google Chrome ile giriş yapıyorsanız google chrome’da www olup olmadığı gözükmeyebilir. Bu sebeple internet  explorer kullanarak giriş yapmanızı öneririm. Bu ilk testi tamamladıktan sonra google web master tools’a giriş yapın ve sitenizin adres çubuğunda yazan şekli ile mi yoksa diğer şekli ile mi gözükmekte onu kontrol edin.

Eğer adres çubuğunda görünen şekli ile web master tools’ta görünen şekli farklı ise, web master tools’tan sitenizi silin. Sonra yeni ekle bölümünden sitenizi web master tools’a adres çubuğunda yazan şekli ile ekleyiniz.

Doğrulama bölümünü geçtikten sonra, ( mümkünse FTP ile doğrulama yapın ) Sonrasında web master tools’a giriş yapın ve google bot gibi getir bölümüne girip google botları sitenize çağırın. Göreceksiniz ki, artık google web master tools’ta Yönlendirildi değilde, Tamamlandı yazacaktır.