Google Adsense Nasıl Kayıt Olunur ?

Google Adsense’ye nasıl kayıt olunur ? Bu sanıldığı kadar zor değildir, google adsense’e kayıt olmak aslında kolay ama ban yemeden reklamları yayınlamak biraz zordur. 🙂 Yurdum insanı genelde nasıl daha çok ve daha çabuk para kazanırım sevdasına düştüğünden bir çok kez ban yemiş ve sonra forumlarda valla bir şey yapmadım, bilmiyordum tarzında kıvırma çabası içine girmektedir.

Bu yazıyı okumadan önce kesinlikle Google Adsense kayıt olduktan sonra bir üç kağıt yapmadan para kazanma yoluna girmenizi tavsiye ederim.

Google Adsense servisine bu sayfanın üstündeki “Google AdSense ile websitenizden para kazanın” logosuna tıklayarak Adsense anasayfasına ulaşın.

Karşınıza çıkan sayfada orta kısımdaki “Şimdi Kayıt Olun” yazılı tuşa basarak bilgilerinizi gireceğiniz ilk sayfaya ulaşın. Evet şu anda Google Adsense kayıt sayfasındayız. Buradaki bütün adımları birlikte tek tek dolduralım:
Önemli Uyarı : Başvuru Formunu doldururken Kesinlikle Türkçe karakterler kullanmayın…( Büyük İ, Küçük ı, ğ,ş,ç,ü,ö ) Örnek : Ayşe Düzgün forma Ayse Duzgun yazmanız lazım…
Aksi taktirde başvurunuz kabul edilmez…

Web Sitesi Url’si : Sayfanıza Google kodlarını ekleyeceğiniz sayfanızın adresini yazın.(http://oleystore.com, www.ardabeyaz.com gibi)
Web Sitenizin Dili : Sayfanızın dilini açılır menüden seçiniz. (Sayfalarınız Türkçe olabileceği gibi yabancı dilde de olabilir.)
Hesap Türü : Kişisel seçin.
Ülke veya Bölge : Türkiye’yi seçin.
Alacaklı Adı : Buraya tam ve doğru olarak adınızı soyadınızı girin.(Türkçe karakter kullanmayın. Oguz AGLATAN gibi yazın)
Adres : Tam ve doğru olarak adresinizi girin.(Türkçe karakter kullanmayın. Ataturk Mah. Osmanli Sok. gibi yazın)
Şehir : Bulunduğunuz şehri yazın.(Türkçe karakter kullanmayın. Eskisehir veya ESKISEHIR gibi yazın.)
Posta Kodu : Bulunduğunuz yerin posta kodunu yazın.
Telefon : Telefon numaranızı girin.
Fax : Arzu ederseniz fax numaranızı da girebilirsiniz.

Periyodik haberler için anket gönderiminden bahseden metnin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Kurallar : Kurallar bölümündeki 5 kutucuğu da okeyleyin.En son olarak Bilgileri Gönder tuşunu tıklayın.

Açılan sayfada girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol edin. Herhangi bir eksiklik varsa Geri tuşuna basarak doğru bilgileri girin. Eğer bilgileriniz doğruysa Sizi En İyi Hangisi Tarif Ediyor bölümünde Bu diğer hizmetleri kullanmıyorum kutucuğunu işaretleyin.

Bu diğer hizmetleri kullanmıyorum kutusunu işaretlediğiniz anda, yeni bir Google hesabı yaratmanız için bölüm açılacaktır. Burada:

E-Posta : Halen kullanmakta olduğunuz email adresinizi giriniz. (ahmet@mynet.com gibi). Şifre : Google adsense için kullanacağınız şifrenizi girin ve hemen altında şifrenizi tekrar girin.Son olarak kelime doğrulama bölümünde görünen karakterleri altındaki boşluğa girerek Devam Et tuşuna basın.

Dikkat : Girdiğiniz email adresi ve şifre, sizin Google Adsense için kullanacağınız kullanıcı adı ve şifre olacaktır. Lütfen unutmayınız.

Eğer herhangi bir yanlışlık yapmadan tüm adımları tamamladıysanız Devam Et tuşuna bastıktan sonra karşınıza Google Adsense’in size teşekkür eden sayfası ile karşılaşacaksınız.Bu sayfayı gördükten birkaç dakika sonra kayıt esnasında verdiğiniz email adresinize doğrulama maili gelecektir. Buradaki linki tıklayarak email hesabınızı doğrulayın.

Artık Google sizi tanıdı ve kaydettiğiniz sayfayı kontrol ederek, kendi kurallarına uygun olup olmadığını denetleyecektir. Bu denetleme sonunda (bazen yarım saat sonra, bazen birkaç gün sonra) email adresinize yeniden bir mail gelecek ve sayfanızın onaylanıp onaylanmadığı bildirilecektir

Google Adsense Reklamları ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Google adsense ile ne kadar kazanıldığını öğrenmek istiyorsanız demekki sitelerinize reklam almak istiyor ve bu yolla internetten para kazanmayı hedefliyorsunuz demektir. Google adsense den para kazanmaya girişmeden önce ilk olarak bu servisin nasıl çalıştığını öğrenmekte fayda var diyerek kısaca açıklayalım ve ne tür siteler adsense ile ne kadar kazanır? bu soruya cevap vermeye çalışalım.
Google Adsense’ i Anlamak

Adsense, Google firmasının reklam yayın servisidir. Bu servise üye olan web sitesi sahipleri siteleri uygun görülüp onaylandığında sitelerine ekledikleri reklam kodu sayesinde reklam gösterimleri başlar.

Google Adsense Reklamları Nasıl Bir Algoritmayla Gösterilir?

Aslında Google Adsense, Adwords ile birlikte bağlantılı bir sisteme sahip. Reklam yayınlamak için firmalar ya da kişisel web sitesi sahipleri reklamlarını Adwords yoluyla yayınlarlar bu reklamları sitelerde gösteren servis te Google ın Adsense servisidir bu yüzden birbirleri ile bağlantılıdır.

Google un adwords servisinde iki tip kampanya türü vardır Google bunu “Size uygun olan kampanya türünü seçme” başlığı altında açıkça anlatmış ama biz kısaca özetlersek, bunlar, Google arama ağı ve Google görüntülü reklam ağı olarak iki ye ayrılır. Birde yeni reklam verenler için önerdiği Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı kampanyası bulunur.

Adsense reklamları, Google görüntülü reklam ağı kampanyasına eklenen reklamları kapsar. Google arama ağı reklam tipi ise adsense ile ilgili değildir sadece google.com da arama yapıldığında üstte, altta ve solda çıkan reklamlardır.