TrqYu7592ESs9YchuG1uIw.jpg

Merhaba arkadaşlar; bugün size Factomania: Şaşırtıcı gerçekler hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Factomania’da inanılmaz hikayelerin ardındaki olağandışı gerçekler, deneyler, gösteriler ve çok daha fazlası izleyiciyle buluşuyor.

Programın sunucuları Dom Byrne (Bay Meraklı), Fran Scott (Cesur Deneyci) ve Greg Foot (Gözü pek Bilim İnsanı) yaptıkları deneyler, gösteriler ve animasyonlarla birbirlerine puan verebiliyor.

İLK BÖLÜME DAİR

Birinci bölümde Gözü pek bilim insanı Greg Foot, Arşimet’in M.Ö. 214’deki “Ölüm Işını” planını gözden geçiriyor. Cesur deneyci Fran Scott déjà vu’yu araştırıyor ve beynimizin 2.5 milyon gigabayt hafızaya sahip olduğunu öğreniyor. Bay Meraklı Dom Byrne ise gerçekleri ejderha hikâyesinden arındırıyor ve büyük alev hortumunu açıklığa kavuşturuyor. Göz kamaştırıcı animasyonlar ve patlayan deneyler, dünyanın en büyük gizemlerini ortaya çıkarıyor ve evrendeki en havalı gerçekleri keşfediyor.

Uçan kaykaylar, gladyatörlerin hayatta kalma rehberleri, araba kaldırabilen ev aletleri ve çok daha fazlası ile “Factomania – Şaşırtıcı Gerçekler”, 10 bölümüyle 5 Haziran Pazar gecesi saat 23:00’den itibaren NTV Belgesel Kuşağı’nda.

3 June 2016 | 12:50 pm tarihli Factomania: Şaşırtıcı gerçekler başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim.