fable-geri-donuyor-7120585.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size Fable Geri Dönüyor hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Fable Geri Dönüyor

 

Lionhead kapatıldıktan sonra geliştiricileri tarafından kurulan Flaming Fowl Studios oyunun arkasındaki isim. IGN ile yaptıkları röportajda Flaming Fowl üzerinde çalıştığı projeyi açıkladı ve Fable Fortune‘ı duyurdu. Oyun kitle fonlaması ile geliştirilecek ve 2017’de piyasaya çıkacak.

Kart Oyunu Olacak 

Fable Fortune alışkın olduğumuz Fable oyunlarına pek benzemiyor. Oyun kart oyunu şeklinde olacak. Hearthstone: Heroes of Warcraft benzeri bir oyun olabileceğini düşünebilirsiniz ancak daha çok rol yapmaya tarzına yatkın özellikler de oyunda yer alacak. Eski oyunlar gibi yeni oyundaki her karar da karakteri iyi ya da kötü tarafa yaklaştıracak. Oyunda ayrıca çevrimiçi co-op seçeneği olacak. Ayrıca kartların kendi seviyeleri de olacak. Flaming Fowl oyuna bir de hikaye modu ve PvP modu da eklemeyi planlıyor.

Stüdyo oyunun fikri mülkiyetini Nisan ayında Lionhead kapandıktan sonra Microsoft’tan lisanslamış durumda. IGN’in haberine göre oyun 2014 yılından beri geliştiriliyor. Oyun ilk olarak Fable 2‘nin içerisinde bir oyun olacaktı ancak daha sonra bağımsız bir oyun olarak geliştirilmeye başlandı. Kickstarter kampanyası bugün başlayacak. Flaming Fowl oyunu geliştirmek için 365.000 dolar bekliyor. Oyun PC’ye ve Xbox One’a gelecek. Kapalı betası Kickstarter kampanyası biter bitmez başlayacak. Açık beta ise bu yılın sonlarına doğru gelecek.