en-iyi-yabanci-hosting-firmalari

Merhaba arkadaşlar, bir sıralama gözetmeksizin en iyi yabancı hosting firmalarını sizinle paylaşıyorum…

 

Bluehost hosting firması

En İyi Yabancı Hosting Firmaları

En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Amerika merkezli hosting şirketlerinden bir tanesidir. Bluehost bünyesinde normal hosting hizmetleri yanı sıra dedicated hosting, VPS ve özel sunucuları da barındırmaktadır. Yüksek oranlarda trafik alan bir siteniz varsa mutlaka dedicated hostingi denemenizi tavsiye ederim. Fiyat/Performans konusunda oldukça başarılı olan Bluehost müşteri hizmetleri konusunda da kalitesinden ödün vermiyor. Bu hizmeti satın aldığınızda basit bir hostingden öte diğer birçok imkana da sahip olacağınızı söylemem gerekir. Kolay kullanıma sahip cpanel, özel kurulum scriptleri ve 200$ değerinde reklam kodlarına bunlardan sadece birkaçı. En ufak bir sorun yaşadığınızda canlı destek sistemlerine en kısa sürede bağlanabilir ve her türlü konuda destek alabilirsiniz. Aldığı paranın hakkını veren Bluehost sitenizi Amerika sunucularında barındırsa bile Türkiye’den oldukça hızlı giriş yapabildiğinizi eklemek istiyorum. Kimse yavaş açılan bir site istemez elbette. Bu yüzden çalışmalarınız Türkiye, Avrupa ya da Amerika’yı kapsıyorsa gönül rahatlığı ile bu şirketi deneyebilirsiniz. Hizmeti beğenmezseniz istediğiniz zaman para iadesi talebinde bulunabilir ve paranızı geri alabilirsiniz.

i Page hosting firması
ipage hosting firması

ipage hosting firması

Yine Amerika merkezli, doğa dostu (yeşil enerji) ve uygun fiyatlı diğer bir hosting firması. Rakiplerinden onu farklı kılan bu özelliklerinin yanı sıra, iPage sunduğu ücretsiz ekstra eklentilerle de sizi memnun edecektir. Tıkla ve ayda sadece 1.9 $’a iPage’e üye ol Güvenlik bir internet sitesinin her zaman önceliği olmalıdır. Bunun farkında olan iPage, sitenizi SiteLock eklentisiyle ücretsiz olarak güvence altına alıyor. Destek konusunda çok iddialı cümleler kullanan bu şirketi Türkiye saati ile akşam 22:00′de test ettim. Ortalama canlı destek cevaplama süreleri 5 dakika. Bu saat Amerika’da en yoğun öğlen saatlerine denk geldiği için normal karşılanabilir fakat 5 dakika yine de uzun bir süre. Bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Ek olarak iPage sizlere istediğiniz zaman paranızı geri iade ediyor. Fakat iade koşullarında şunları da gözden kaçırmamak lazım;

  • Hosting ile beraber kaydettiğiniz domain parasını talep edemezsiniz.
  • Eğer iPage’den 30 gün içerisinde para talebinde bulunursanız paranızın (domain parası hariç) hepsini alabilirsiniz.
  • Hizmeti kullanmaya devam eder ve ilk ay sonrasında para iadesi talebinde bulunursanız sadece kullanmadığınız sürenin parasını alırsınız.
Hostgator hosting firması
HostGator hosting firması

HostGator hosting firması

Kalitesinden ve müşteri hizmetlerinden ödün vermeyen fakat ilk yılın ardından fiyatı pek tuzlanan en iyi hosting firmalarından biridir Hostgator. Tıkla ilk ay 1 Cent’e Hostgator’u dene Amerika’da olduğu gibi geçen sene Avrupa’da da hizmet vermeye başlayan bu şirketin tamamen Türkçe arayüzü sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Ek olarak Amerika’daki çalışma saatlerinde Türkçe canlı destek alabilir ve sorunlarınızı en kısa sürede çözebilirsiniz.  Daha önce detaylı incelemesini yaptığım bu şirketin sevmediğim tek bir özelliği var;  akşam saatlerinde sitedeki yavaşlık. Trafik akışının arttığı saatlerinde siteniz gözle görülür bir şekilde yavaşlıyor. Şayet bu sorunu dert etmezseniz, Hostgator‘dan memnun kalacağınıza eminim.

MyHosting hosting firması
myhosting hosting firması

myhosting hosting firması

Türkiye’de adı pek duyulmayan fakat yurt dışında incelemelerden çok iyi puan alan kaliteli bir hosting firmasıdır. Amerika’da bulunan Myhosting VPS ve Hosting planlarında pek iddialı fiyatlarıyla göze çarpıyor. 1 yıllık pakette 3 Ay bedava kazanmak için tıkla Şirketin en önemli diğer özelliği ise kullanıcılarına %100 Uptime garantisi vermesi. Şirket bünyesinde Türk çalışanların bulunması da beni ayrıca sevindirdi. “Neden Myhosting’i seçmeliyim”  videosunu  buradan izleyebilirsiniz. Ekstralar konusunda çok da tatmin edici özelliklere sahip olmasa da,  Myhosting site güvenliği, uptime ve müşteri hizmetleri konusunda beklentilerinizi karşılayacaktır.

Not: Eğer sitenizi daha önceki hosting firmanızdan bu firmaya taşımak isterseniz 44.95$ vermek zorundasınız. Bu özellik diğer firmalarda “Garantisiz” fakat ücretsiz olarak verilmekte. Bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

GoDaddy hosting firması

godaddy hosting firmasıSeksi ablalarla tanıdığımız, hosting ile beraber domain konusunda da oldukça iddialı olan şirketlerden bir tanesi. Farklı hosting paketleri, olabildiğine çeşitli domain uzantısı, VPS ve Dedicated sunucuları ile sektörde adını sıkça duyduğumuz Godaddy, Türkiye’deki kullanıcıların da uzun zamandır gözdesi. Seçiminizi Godaddy yönünde yapmanız durumunda, sizlere tavsiyem hosting veri merkezini Avrupa olarak işaretlemeniz olacaktır. Ek olarak Avrupa’daki veri merkezinde VPS hizmeti de almanız mümkün fakat Dedicated sunucular sadece Amerika’da kullanıcılara sunulmakta. Diğer bir çok firmada olduğu gibi Godaddy’nin de sevmediğim birkaç özelliği bulunmakta. Ne kadar uygun fiyata sizlere domain ya da hosting hizmeti sağlasa da, satın alma işlemi sırasında sürekli “ek hizmetleri” araya sıkıştırarak faturanızı kabartmaya çalışabilir. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Saçma sapan rakamlarla aylık ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.    

Sonuç: Fiyat/Performans ve kullanım kolaylığı bazında yaptığım araştırmalar sonrasında sizlere en iyi şekilde hizmet verecek olan en iyi yabancı hosting firmalarını derledim. Firma konusundaki bu tavsiyelerime ek olarak sizlere internet dünyasında yarar sağlayacağını düşündüğüm tecrübelerimi de sunmak istiyorum.

Hosting barındırma konusunda en düşük seviyeye ve fiyata sahip olan şeklidir. Aşırı derecede trafik çeken bir siteniz varsa mutlaka VPS ya da Dedicated sunucu almanız gerekmektedir.

Panel olarak Türkçe desteği de bulunan Cpanel hostingleri tercih etmenizde fayda var. Daha iyi yönlendirmelerle kısa sürede daha çok işin üstesinden gelebilirsiniz. (İngilizcesi olmayanlar için)
Yukarıdaki firmaların hepsinde düzenli yedekleme sistemleri mevcuttur. Fakat bunlar ek ücrete tabidir. Fazla maddi yükün altına girmemek ve diğer bir taraftan sitenizi de güvende tutmak istiyorsanız, mutlaka düzenli olarak (özellikle önemli güncellemeler sonrasında) yedek almanızı tavsiye ediyorum.
Bu firmaların ayrıca hepsinde tek-tık kurulum scripti mevcuttur. Herhangi bir içerik yönetimi  sisteminde  (WordPress, joomla vs…) tecrübeye sahip olmadan, kolaylıkla sitenizi sadece 1 dk’da kurabilir ve yönetmeye başlayabilirsiniz.

Önemli not: Hosting firmalarının sizlere sunduğu paket fiyatları zamanla değişiklik gösterebilir. Lütfen buna dikkat ediniz.
Önemli not 2: Sınırsız trafik sitenize istediğiniz kadar kullanıcı çekebileceğiniz ya da dosya paylaşımında bulunabileceğiniz anlamına gelmez. Hosting’lerin içerik barındırma konusunda en alt mertebede olduğunu unutmayınız. Zira çok yüklenmelerde siteniz askıya alınabilir hatta ve hatta kapatılabilir. Böyle durumlarda VPS, VDS biraz daha ileri gidecek olursak Dedicated sunucu almanız mantıklı olacaktır.