Nero programı kurulu olan bilgisayarı domain ortamına dahil ettiğinizde, Local admin yetkisi olmayan kullanıcıların Nero programı ile CD yazdıramadığını göreceksiniz. Bu problem XP yüklü bilgisayarlarda karşımıza çıkmaktadır. Windows 8 ve Windows 7’de bu sorunun yaşanmadığı gözlemlenmiştir.

Bu sorun group policy kısıtlamalarından kaynaklanmaktadır. Domain ortamındaki kullanıcıların Nero programı ile yazdıramama sorununun çözümü ise basittir. Nero BurnRightsInstaller programını indirip, kurulumu sırasında Everyone’ yazan yeri seçmeniz yeterlidir. Sonrasında bilgisayarınızı kapatıp açmanız gerekmektedir.

NeroBurnRightsInstaller.exe programını bu isim ile google’da arattığınızda ilk çıkan sayfadan indirebilirsiniz.

Domain ortamında CD/DVD ROM görmeme sorununu Windows 8 bilgisayarlarda yaşayanlar içinde; aşağıdaki ingilizce açıklamayı paylaşayım. Hatta birde Türkçe çevirisini yazayım. Türkçe çevirisi yeteri kadar anlaşılır olduğundan düzeltme yapılmamıştır.

Hi, Today we know how to permit Power Users or Interactive Users to burn CD/DVD discs without administrator privileges by this Post. It is must to give permission to the users for use CD or DVD writer. It is very easy to give permission to the user by using Administrator tools. Have a look.

In the computer network, we can’t give Administrator right to any computer for security region and good network system. If we will give the user right for computer user they don’t write any CD/DVD without Administrator right, So it is must then resolve this problem. Here is solution of this problem.

Step 1: First of all, click on the Start menu Button >>>> Now open Control Panel >>> then click on the Administrative Tools >>> after then the open Local Security Policy >>> Now open Local Policy >>> then click on the Security Options

Step 2: Find Devices: Permitted to format and ejecting removable media, then open and set the value to “Administrators and Interactive Users”

Step 3: Find Devices: Restrict CD-ROM access to locally logged-on user only, open and “Enabled” this service. Now reboot your device or Computer. that’s all 

 

Merhaba , Bugün bu konu ile yönetici ayrıcalıkları olmadan CD / DVD diskleri yakmak için Power Users veya İnteraktif Kullanıcıları izin biliyorum . Bu kullanım CD veya DVD yazıcı içinkullanıcılara izin vermek şarttır . Bu Yönetici Araçlarını kullanarakkullanıcıya izin vermek çok kolaydır . Bir göz var.

Bilgisayar ağı , biz doğru güvenlik bölge ve iyi bir ağ sistemi için herhangi bir bilgisayara yönetici veremez . Biz Onlar Yönetici hakkı olmadan herhangi bir CD / DVD yazma etmeyin bilgisayar kullanıcı içinkullanıcı hakkını vermek istiyorsanız , o zorunluluktur bu yüzden sonra bu sorun çözmek . İşte bu problem bir çözümdür.

Okumak gerekir : Microsoft Word Klavye kısayolları nedir ?

Nero hakları sorunu yakmak çözmek için sentez adımları izleyin :
Adım 1 : Öncelikle ,Başlat menü düğmesine >>>> >>> tıklayın Şimdi Denetim Masası’nı açın , sonra >>> >>> ŞimdiYerel ilkesi açın sonraYönetimsel Araçlar >>> tıklayınYerel Güvenlik İlkesi’ni açmak sonra Güvenlik Seçenekleri tıklayın

Adım 2 : Cihazlar bul : biçimlendirmek için izin verilen ve daha sonra açık çıkarılabilir medya kurtulmanın vedeğerini ” Yöneticiler ve Etkileşimli Kullanıcılar ” set

Adım 3 : Cihazlar bul : yerel olarak oturum açan kullanıcı , sadece ” Etkin ” açık ve bu hizmet için CD – ROM erişimini kısıtlayın. Şimdi cihazınızı veya bilgisayarınızı yeniden başlatın . hepsi bu