Merhaba arkadaşlar, google chrome kullanırken sürekli spam / reklam siteleri açılma sorunu yaşıyordum, biraz araştırma yaptıktan sonra çözümü buldum. Ve tabi ki her çözümünü bulduğum sorunumu sizinle paylaştığım için bu konuyu açtım. ( Sabah 9:52 itibariyle bu yazıyı yazdığımdan biraz cümleler düşük olabilir. )

Chrome Yeni Sekmede Reklam sorununun çözümü;

İlk önce program ekle kaldır bölümüne giriş yapınız ve şüphelendiğiniz toolbar ve programları kaldırınız. Sonra Chrome temizleme aracını yükleyiniz. Yalnız Chrome temizleme aracını yüklerken unutmamanız gereken bir şey var, temizleme aracı Chrome ayarlarınızı ve yüklediğiniz tüm eklentileri silecektir. Ama büyük bir olasılıkla sorununuza çözümde olacaktır.

Chrome temizleme aracını https://www.google.com/chrome/srt/ buradan indirebilirsiniz.

Daha sonra, C:\Users\%username%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\ klasörüne giriş yapınız. Bu klasöre giriş yapmak için Bilgisayarım / Başlat bölümüne yanda verdiğim klasörü yolunu kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Açılan pencereden Extensions ve Cache klasörünün içindeki dosyaları silebilirsiniz.

Chrome Yeni Sekmede Reklam

 

En son işi garantiye almak için, Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı temizlemenizi öneririm.

Birde C:\Windows\System32 içindeki GroupPolicy içindeki Machine içindeki dosyaları silerseniz bu iş tamamdır diyebiliriz. Machine klasörü gizli klasör olabilir, “Eğer gizli ise üst kısımdaki görünüm kısmından gizli dosya ve klasörleri gösteri seçip GroupPolicy görünür hale getirin “