apple-in-ilginc-telefon-istatistigi-7101816.Jpeg

Merhaba arkadaşlar; bugün size Apple’ın İlginç Telefon İstatistiği hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Apple’ın İlginç Telefon İstatistiği

 

Google Trends’e göre insanlar 2014 yılında piyasaya çıkan iPhone 6 ile 2015’te piyasaya çıkan iPhone 6S‘ten daha çok ilgilenmişler.

Trend Sürekli Böyle 

İki telefon arasındaki kar miktarı çok yakın. Ancak yeni piyasaya çıkan havalı modellerin eski modellerden daha fazla dikkat çekmesi gerekmiyor mu? Bu Apple için böyle değil.

Aslında iPhone 6S’in de 6’dan daha az dikkat çekmesi kimseyi şaşırtmadı. Bu sene iPhone 6S ile berber gelen 12 megapiksellik kamera iyi bir gelişme çünkü iPhone 6’da 8 megapiksel mevcuttu. Diğer taraftan Live Photos ve 3D Touch gibi yepyeni özellikler karşımıza çıktı. Ancak kameranın değişikliği çok büyük bir olay değil. Live Photos ve 3D Touch’da beklendiği kadar ilgi görmedi.

Büyük resme baktığımızda aynı şeyin geçmiş modellerde de olduğunu görüyoruz. Ilk olarak iPhone ‘in gördüğü ilgiyi iPhone 5S görmemiş. Daha sonra aynı durum iPhone 6 ve 6S modelinde yaşanmış. Apple’ın bu trendi geri çevirmesi gerekiyor ancak ne yazık ki iPhone kullanıcıları yeni gelecek olan telefon için çok umutlu değil. Dedikodulara göre yeni telefonda tıpkı 6. nesil gibi olacak sadece çift arka kamera ve 5.5 inçlik büyük bir model göreceğiz.