Merhaba arkadaşlar; bugün size App Store 2.0 nasıl olacak? hakkında bir yazı paylaşmak istedim.

Değişikliklerden biri, geliştiricilerin üyeliklerden daha fazla para kazanmasını sağlayacak. Apple, uygulama üyeliklerine şu an yüzde 30 kesinti uyguluyor. Ancak The Verge’ün Çarşamba günü yayınladığı bir habere göre bu kesinti, üyenin bir sene veya daha uzun süre üye kalması durumunda yüzde 15’e düşecek. Bu yeniliğin 13 Haziran’da devreye gireceği söyleniyor. Bunun yanında Apple’ın tüm uygulamalara üyelik satma izni vereceği iddia ediliyor. Bu izin şimdiye kadar sadece haber, flört ve akış uygulamaları gibi belirli uygulamalara veriliyordu.

Apple’ın The Verge’e yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar, yakında App Store’da reklam görmeye de başlayacaklar. Bunun yanında uygulamaların kontrol sürecinden çok daha hızlı geçeceği söyleniyor. İddiaya göre Apple’ın pazarlama üst düzey yöneticisi Phil Schiller, uygulamaların yüzde 90’ının 48 saatten kısa bir sürede onaylandığını söylüyor.

Apple’ın üyelik sisteminde yapacağı bu değişiklikler, geliştiricilerin son dönemde yükselişte olan üyelik sistemine yönelmelerini sağlayabilir. Aylık ücretli üyelikle dağıtılan mobil uygulamalar biz kullanıcılar için açıkçası pek hoş görünmese de, geliştiricilerin yüzünü güldürebilir. (Chip.com.tr)

Haber Kaynağı

10 June 2016 | 12:26 pm tarihli App Store 2.0 nasıl olacak? başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim.